
Przeczytaj
Diagnoza ADHD u dorosłych

Świadomość społeczna dotycząca kondycji psychicznej staje się coraz większa – stąd coraz częstsze zainteresowanie diagnozą ADHD wśród osób dorosłych. W mojej ocenie jest to mało zaopiekowany obszar wiedzy, co nadal budzi dużo kontrowersji i obaw. Urosło wokół niego wiele mitów i historii, które choć obalone naukowo, nadal są powtarzane i utrwalane. Jak to w końcu jest, że ktoś kto skończył szkołę, pracuje i niby „ogarnia”, mógłby mieć nagle ADHD?
No właśnie, jak – albo jakim kosztem?
Jak to jest, że cicha i spokojna dziewczyna, może mieć ADHD? – zdarza się i tak, że może.
Dla kogo jest diagnoza pod kątem ADHD?
Jeśli doświadczałeś problemów z koncentracją uwagi w przeszłości, nurtuje Cię ten temat, czytasz, dowiadujesz się i odnajdujesz siebie – sprawdź! Tak zazwyczaj wygląda „droga ku diagnozie” u moich pacjentów.
Jak konkretnie wygląda takie spotkanie diagnostyczne?
Najczęściej są to 3 spotkania w gabinecie. Pierwsze to obszerny wywiad wstępny. Dwie kolejne sesje polegają na przeprowadzeniu badań pod kątem rozwoju osobowości z wykorzystaniem wystandaryzowanych testów psychologicznych, a także prób neuropsychologicznych i najważniejsze – badanie kwestionariuszem DIVA-5. Po podsumowaniu uzyskanych wyników Pacjent otrzymuje raport z badania, oraz omawiane są zalecenia, możliwe kierunki dalszej diagnostyki czy pracy terapeutycznej.
Każda pełna diagnoza psychologiczna w kierunku ADHD kończy się raportem z badania, którym można posługiwać się np. u lekarza psychiatry.
Przeczytaj
Strefa online

W swoim gabinecie prowadzę również terapię psychologiczną oraz psychoterapię online.
Wizyty umawiane się telefonicznie (zakładka kontakt), podczas rozmowy ustalamy wszystkie szczegóły dotyczące spotkania, w tym platformy internetowej do komunikacji zdalnej.
uwaga